08 Մայիսի 2025 - 10:02
Մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ առկա է շատ լուրջ ներուժ համագործակցության համար առևտրի, տնտեսական, մշակութային, կրթական, էներգետիկայի, տրանսպորտի և այլ ոլորտներում։ Այսօր լայնորեն քննարկվեցին այս և այլ ոլորտների հարցերը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վիետնամի Կոմունիստական կուսակցության Կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Տո Լամի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում:
«Ստորագրված փաստաթղթերը և էներգետիկայի ոլորտում մեր կողմից իրականացված փոխանակումները հիմք են տալիս ասելու, որ մոտ ապագայում մենք կընդլայնենք մեր համագործակցությունն այս ոլորտում», - ընդգծել է պետության ղեկավարը։

Благодаря нашим совместным усилиям имеется очень серьезный потенциал для сотрудничества в торговой, экономической, культурной, образовательной, энергетической, транспортной и других направлениях. Сегодня широко обсуждались вопросы в этих и других направлениях.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев в заявлении для прессы с генеральным секретарем Центрального Комитета Коммунистической партии Вьетнама То Ламом.
«Подписанные документы и проведенный нами обмен в энергетической сфере дают основание говорить о том, что в ближайшем будущем мы еще более расширим наше сотрудничество в этой сфере», - подчеркнул глава государства.