06 Մայիսի 2025 - 17:58
Կովկասի մոահմեդականների վարչության (ԿՄՎ) նախագահ շեյխուլիսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն կայցելի Թուրքիա:
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, այցը կկայանա՝ Մարմարա խմբի ռազմավարական և սոցիալական հետազոտությունների հիմնադրամի նախագահ Աքքանա Սուվերի հրավերով։
Փաշազադեն կմասնակցի 28-րդ Եվրասիական տնտեսական գագաթնաժողովին, որը կանցկացվի Ստամբուլում մայիսի 7-8-ը։
Հիմնադրման 40-ամյակի նախօրեին շեյխուլիսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն գագաթնաժողովին կմասնակցի որպես պատվավոր հյուր և ելույթ կունենա։ Միջոցառմանը կմասնակցեն նաև աշխարհի տարբեր երկրները ներկայացնող կառավարական պաշտոնատար անձինք, կրոնական առաջնորդներ և քաղաքական գործիչներ։

Председатель Управления мусульман Кавказа (УМК) шейхульислам Аллахшукюр Пашазаде совершит визит в Турцию.
Как сообщает Report, визит состоится по приглашению председателя Фонда стратегических и социальных исследований группы Мармара Аккана Сувера.
Пашазаде примет участие в 28-м Евразийском экономическом саммите, который пройдет в Стамбуле 7–8 мая.
В преддверии 40-летия фонда шейхульислам Аллахшукюр Пашазаде примет участие в саммите в качестве почетного гостя и выступит с речью. В мероприятии также примут участие государственные официальные лица, авторитетные религиозные деятели и политики, представляющие различные страны мира.