15 0Հոկտեմբերի 2022 - 12:38
Ադրբեջանի Գյուղատնտեսության նախարարությանն առընթեր Ագրարային նորարարությունների կենտրոնը Իմիշլիի շրջանի գյուղմթերք արտադրողների համար ագրարային նորարարությունների փառատոն է կազմակերպվել։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով նախարարությանը, փառատոնի ընթացքում իրենց արտադրանքը, նորարարական սարքավորումներն ու տեխնոլոգիաներն են ցուցադրել գյուղատնտեսության նախարարության գիտահետազոտական ինստիտուտները, ենթակա հիմնարկները, գյուղատնտեսության ոլորտում գործող մի շարք հայրենական և արտասահմանյան ընկերություններ։
Նոր ձևաչափով կազմակերպված փառատոնը բաղկացած էր մի քանի բաժիններից, որոնք ենթադրում էին ցուցահանդեսներ և ցուցադրություններ, ագրոբիզնեսի հանդիպումներ, պանելային քննարկումներ, ստարտափներ, դասընթացներ և տեղեկատվական նիստեր:

15 Октября 2022 - 11:41
Центр аграрных инноваций Министерства сельского хозяйства Азербайджана провел в Имишлинском районе фестиваль аграрных инноваций для производителей сельхозпродукции.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на министерство, научно-исследовательские институты Минсельхоза, подведомственные учреждения, ряд отечественных и зарубежных компаний, действующих в аграрной сфере, продемонстрировали в рамках фестиваля свои продукции, инновационные оборудования и технологии.
Фестиваль, организованный в новом формате, состоял из нескольких секций, в том числе для выставок и демонстраций, встреч по агробизнесу, панельных дискуссий, стартапов, тренингов и информационных сессий.