• Թուրքիայի ԶՈՒ-ի Գլխավոր շտաբի պետը ժամանել է Ադրբեջան
Թուրքիայի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Սելչուկ Բայրաքթարօղլուն ժամանել է Ադրբեջան։
Այս մասին հաղորդում է TRT Haber-ը։
Այցի շրջանակներում Սելչուկ Բայրաքթարօղլուն մասնակցել է՝ Նուրի փաշայի հրամանատարությամբ Կովկասի իսլամական բանակի Բաքու ժամանման և քաղաքի բոլշևիկյան օկուպացիայից ազատագրման 107-ամյակին նվիրված արարողությանը։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևը նշել է, որ բանակի գեներալ Սելչուկ Բայրաքթարօղլուի այցը կնպաստի՝ երկու երկրների բանակների միջև կապերի հետագա ամրապնդմանը։

15 Сентября 2025 - 14:03
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Турции генерал армии Сельчук Байрактароглу прибыл в Азербайджан.
Об этом сообщает TRT Haber.
В рамках визита Сельчук Байрактароглу принял участие в церемонии приуроченной к 107-й годовщине прибытия Кавказской исламской армии под командованием Нури-паши в Баку и освобождения города от большевистской оккупации.
Ранее начальник Генштаба Вооружённых сил Азербайджана генерал-полковник Керим Велиев отметил, что визит генерала армии Сельчука Байрактароглу будет способствовать дальнейшему укреплению связей между армиями двух стран.