15 Սեպտեմբերի 2025 - 14:33
Թող Ալլահը առողջություն պարգևի մեր գազիներին և հանգստություն տա մեր նահատակների հոգիներին: Ես համբուրում եմ նահատակների մայրերի ձեռքերը: Մենք ուրախությամբ վերադառնում ենք մեր հայրենի հողեր: Մենք կբարեկարգենք մեր Քելբաջարը: Ես հավատում եմ, որ Քելբաջարը կդառնա ավելի գեղեցիկ:
Ըստ AZERTAC-ի, այս մասին ասել է նախկին հարկադիր վերաբնակ Նարգիզ Ռզաևան, ով այսօր տեղափոխվում է Քելբեջար քաղաք:
«Երբ ես լքեցի Քելբեջարը, ընդամենը 22 տարեկան էի, իսկ հիմա 55 տարեկան եմ: Այս բոլոր տարիների ընթացքում մենք շատ էինք կարոտում մեզ համար թանկ վայրերը: Բայց, բարեբախտաբար, այս կարոտը ավարտվել է, մենք կրկին վերամիավորվում ենք մեր հայրենի հողերի հետ», - հավելել է նա:

• Бывшая вынужденная переселенка: Мы благоустроим наш Кяльбаджар
Да ниспошлет Аллах здоровья нашим гази, упокоит души наших шехидов. Целую руки матерей шехидов. Мы с радостью возвращаемся в родной край. Мы благоустроим наш Кяльбаджар. Верю, что Кяльбаджар станет еще краше.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказала бывшая вынужденная переселенка Наргиз Рзаева, переезжающая сегодня в город Кяльбаджар.
«Когда я покинула Кяльбаджар, мне было всего 22 года, а сейчас мне 55 лет. Все эти годы мы очень тосковали по дорогим нашему сердцу местам. Но, к счастью, этой тоске пришел конец, мы снова воссоединяемся с родным краем», — добавила она.