• Ալիև. Ադրբեջանը առաջիններից մեկն էր, որ աջակցեց «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնությանը
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Չինաստանի Տյանցզին քաղաքում «ՇՀԿ պլյուս» ձևաչափով հանդիպման ժամանակ ունեցած ելույթի ժամանակ։
«Մենք նպաստում ենք միջազգային և տարածաշրջանային խաղաղության և անվտանգության պահպանմանը, իրականացնում ենք խոշորածավալ տնտեսական, տրանսպորտային և էներգետիկ նախագծեր», - նշել է պետության ղեկավարը։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը նաև հավելել է, որ Ադրբեջանը առաջիններից մեկն էր, որ աջակցեց Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահի կողմից առաջ քաշված «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» նախաձեռնությանը և իրականացնում է լուրջ գործնական նախագծեր այս ուղղությամբ։

• Алиев: Азербайджан одним из первых поддержал инициативу «Один пояс, один путь»
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев во время выступления на встрече в формате «ШОС плюс» в китайском городе Тяньцзинь.
«Мы вносим вклад в поддержание международного и регионального мира и безопасности, осуществляем крупномасштабные экономические, транспортные и энергетические проекты», - отметил глава государства.
Президент Ильхам Алиев также добавил, что Азербайджан одним из первых поддержал инициативу «Один пояс, один путь», выдвинутую Председателем КНР и реализует серьезные практические проекты в этом направлении.