• Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԻՆ-ները պայմանավորվել են գործընկերությունը զարգացնելու մասին
Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության ղեկավար Ալեքսանդր Կուրենկովը Բաքվում բանակցություններ է վարել՝ Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարար Քեմալեդդին Հեյդարովի հետ։
Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության ղեկավար Ալեքսանդր Կուրենկովը երկկողմ հանդիպում է ունեցել՝ Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարար Քյամալեդդին Հեյդարովի հետ։ Ռուսական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին՝ իրանա-իսրայելական ոչ վաղուցվա հակամարտության ժամանակ Իրանից Ռուսաստանի քաղաքացիների տարհանումը կազմակերպելու համար», - հայտնել են մամուլի ծառայությունից։
Նախարարները քննարկել են՝ արտակարգ իրավիճակների գերատեսչությունների միջև երկկողմ գործընկերությունը և նշել են Ադրբեջանի ներդրումը՝ Միջազգային քաղաքացիական պաշտպանության կազմակերպության զարգացման գործում, որի 58-րդ նիստը տեղի է ունենում Բաքվում:
«Այս ուղղությամբ համատեղ աշխատանքը վկայում է՝ արտակարգ ծառայությունների գծով միջազգային համագործակցության մեջ փրկարարական և փոխօգնության ազնիվ գործի առաջնահերթության մասին», - հավելել են ԱԻՆ մամուլի ծառայությունում։

08 Июля 2025 - 12:31
Глава МЧС России Александр Куренков провел в Баку переговоры с министром по чрезвычайным ситуациям Азербайджана Кямаледдином Гейдаровым.
Об этом сообщили ТАСС в пресс-службе российского чрезвычайного ведомства.
«Глава МЧС России Александр Куренков провел двустороннюю встречу с министром по чрезвычайным ситуациям Азербайджана Кямаледдином Гейдаровым. Глава российского ведомства выразил признательность Азербайджану за организацию эвакуации российских граждан из Ирана во время недавнего ирано-израильского конфликта», — сказали в пресс-службе.
Министры обсудили двустороннее партнерство по линии чрезвычайных ведомств, был отмечен вклад Азербайджана в развитие Международной организации гражданской обороны, 58-е заседание которой проходит в Баку.
«Совместная работа в этом направлении доказывает приоритет благородного дела спасения и взаимопомощи в международном взаимодействии по линии чрезвычайных служб», — добавили в пресс-службе МЧС.