• Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆ. Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումը շատ արդյունավետ էր
Ես այստեղ էի գտնվում իմ պատվիրակության հետ՝ մասնակցելու՝ իմ սիրելի եղբայր, նախագահ Իլհամ Ալիևի նախագահոթյամբ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) հեղինակավոր հանդիպմանը:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին՝ լրագրողների հետ հարցազրույցում հայտարարել է Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը:
Կառավարության ղեկավարը նշել է. «Այսօր մենք պայմանավորեցինք՝ երկու անդամ պետությունների միջև եղբայրական կապերի, առևտրի, ներդրումների, մշակույթի, կրթության, առողջապահության և ջրային ռեսուրսների հետագա ամրապնդման մասին։ Նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումը շատ արդյունավետ էր։ Մենք նաև համաձայնության եկանք՝ Պակիստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմավարական ոլորտներում առևտրատնտեսական կապերի զարգացման վերաբերյալ»։

• Мухаммад Шахбаз Шариф: Встреча с Ильхамом Алиевым прошла очень продуктивно
Я находился здесь вместе со своей делегацией для участия в авторитетной встрече Организации экономического сотрудничества (ОЭС) под председательством моего дорогого брата, президента Ильхама Алиева.
Как передает Report, об этом заявил премьер-министр Пакистана Мухаммад Шахбаз Шариф в беседе с журналистами.
Глава правительства отметил: «Сегодня мы договорились о дальнейшем укреплении братских связей между двумя государствами-членами, развитии торговли, инвестиций, культуры, образования, здравоохранения и водных ресурсов. Встреча с президентом Ильхамом Алиевым прошла очень продуктивно. Мы также достигли договоренности о развитии торгово-экономических связей между Пакистаном и Азербайджаном в стратегических направлениях».