04 Հուլիս 2025 - 15:40
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Միլլի Մեջլիսի արտահերթ նստաշրջանի այսօրվա նիստում՝ «2024 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» օրենքի նախագծի երրորդ ընթերցմամբ քննարկման ժամանակ ասել է ֆինանսների նախարար Սահիլ Բաբաևը։
«Ես կարծում եմ, որ այս ցուցանիշը աստիճանաբար կաճի։ 2024 թվականը հաջող տարի էր Ադրբեջանի համար, մակրոտնտեսական և մակրոպրուդենցիալ քաղաքականությունը, պետական ծրագրերը, այդ թվում՝ «Մեծ վերադարձ» ծրագիրը, հաջողությամբ իրականացվեցին, մեր ավելի քան 15 հազար քաղաքացիներ սկսեցին հաստատվել իրենց հայրենի հողերում, լուծվեցին սոցիալական ապահովության հարցերը, բարձրացավ մեր երկրի պաշտպանունակությունը», - ասել է նա։

• Сахиль Бабаев об увеличении стратегических валютных резервов Азербайджана
Как сообщает Report, об этом сказал министр финансов Сахиль Бабаев на сегодняшнем заседании внеочередной сессии Милли Меджлиса, во время обсуждения законопроекта «Об исполнении государственного бюджета на 2024 год» в третьем чтении.
«Я считаю, что этот показатель будет постепенно увеличиваться. 2024 год был успешным для Азербайджана, были успешно реализованы макроэкономическая и макропруденциальная политика, государственные программы, в том числе программа «Великое возвращение», более 15 тыс. наших граждан начали обустраиваться на родных землях, были решены вопросы социального обеспечения, повысилась обороноспособность нашей страны», — сказал он.