• Ադրբեջանի ԱԻՆ որոնողափրկարարական խումբը ԱՊՀ երկրների համատեղ վարժանքներում
Ադրբեջանի արտակարգ Իրավիճակների Նախարարությունը (ԱԻՆ) մասնակցել է ԱՊՀ երկրների համատեղ վարժանքներին։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով ԱՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը։
2025 թվականի մայիսի 19-ից 23-ը Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիական պաշտպանության, արտակարգ իրավիճակների և տարերային աղետների հետևանքների վերացման նախարարության Նոգինսկի փրկարարական կենտրոնի վարժարանում անցկացվել է ԱՊՀ գերատեսչությունների համատեղ վարժանք՝ նվիրված բնական և տեխնածին արտակարգ իրավիճակների հետևանքների վերացմանը։
«Մեծածավալ ավերածություններով ուղեկցվող երկրաշարժի հետևանքների վերացումը» թեմայով համատեղ վարժանքներում Ադրբեջանը ներկայացրել է արտակարգ իրավիճակների նախարարության միջազգային որոնողափրկարարական խումբը։

• Поисково-спасательный отряд МЧС Азербайджана на совместных учениях стран СНГ
Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана приняло участие в совместных учениях стран СНГ.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на МЧС.
С 19 по 23 мая 2025 года на полигоне Ногинского спасательного центра Министерства по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий РФ была проведена совместная тренировка ведомств стран СНГ по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
В совместных учениях на тему «Ликвидация последствий землетрясения, сопровождающегося масштабными разрушениями», Азербайджан представлял Международный поисково-спасательный отряд МЧС.