• Ի.Ալիև. Մենք հստակ հասկացանք և տեսանք, թե որ ուժերն են աջակցում Հայաստանին
Երբ ամբողջ հասարակությունը միավորվում է մեկ նպատակի շուրջ, այն ունակ է մեծ նվաճումների։ Ոչ մի ուժ չի կարող դիմադրել ժողովրդին։ Սա հենց մեր ժողովրդի մեծությունն է։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Աղդամի Մուղամի կենտրոնի բացման արարողության ժամանակ իր ելույթում։
«Մենք հստակ հասկացանք և տեսանք, թե ինչպիսի ուժեր են աջակցում Հայաստանին, ինչ ուժեր են կանգնած նրա ետևում և ինչ ուժերի հետ մենք կարող ենք ընդհարվել և ընդհարվեցինք։ Բայց դա մեզ չկանգնեցրեց։ «Մենք արդեն ապրել ենք «կմեռնենք, բայց չենք շեղվի մեր ճանապարհից» կարգախոսով, և 44-օրյա Հայրենական պատերազմը՝ պրոֆեսիոնալիզմի, հերոսության և ազգային ոգու տարեգրություն է», - հավելել է պետության ղեկավարը։

• Алиев: Мы отчетливо понимали и видели, какие силы поддерживают Армению
Когда все общество сплачивается во имя одной цели, оно способно на великие свершения. Никакая сила не может противостоять народу. Именно в этом и величие нашего народа.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в выступлении на открытии Агдамского центра мугама.
«Мы отчетливо понимали и видели, какие силы поддерживают Армению, какие силы стоят за нею и с какими силами мы можем столкнуться и столкнулись. Но это нас не остановило. Мы уже жили под девизом «умрем, но не свернем со своего пути», и 44-дневная Отечественная война - это летопись профессионализма, героизма и национального духа», - добавил глава государства.