• Սարըջալիի բնակիչ. Ես տուն եմ վերադառնում 33 տարի անց
Ինձ համար չափազանց դժվար է բառերով արտահայտել զգացմունքներս, 33 տարի անց իմ ամենանվիրական երազանքն իրականանում է, և ես վերադառնում եմ տուն։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ասել է նախկին հարկադիր վերաբնակ Ալըյար Մամեդովը, ով վերադառնում է Աղդամի շրջանի Սարըջալը գյուղ:
«Մեր պետությունը մեզ համար ստեղծել է բոլոր պայմանները։ Մենք կունենանք ընդարձակ և հարմարավետ տներ, լիովին ապահովված ենթակառուցվածքով։ Այժմ մեր պարտականությունն է ապրել, աշխատել և կառուցել այս հողի վրա», - ընդգծել է նա։
Ալյար Մամեդովը նաև երախտագիտություն է հայտնել ադրբեջանական բանակին, որը անգնահատելի ծառայություններ է մատուցել մեր հողերը օկուպացիայից ազատագրելու գործում, և հարգել է նահատակների պայծառ հիշատակը. «Մենք շնորհակալ ենք նախագահին, Գերագույն գլխավոր հրամանատարին, մեր հաղթական բանակին՝ մեզ այս օրերի ուրախությունը պարգևելու համար: Թող Ալլահը հանգստություն տա մեր նահատակների հոգիներին և առողջություն պարգևի մեր գազիներին»:

29 Апреля 2025 - 09:30
Мне крайне трудно выразить свои чувства словами, спустя 33 года моя самая заветная мечта воплощается в жизнь, и я возвращаюсь домой.
Как передает Report, об этом сказал бывший вынужденный переселенец Альяр Мамедов, возвращающийся в село Сарыджалы Агдамского района.
«Наше государство создало для нас все условия. У нас будут просторные и комфортные дома, полностью обеспечена инфраструктура. Теперь наш долг — жить, работать и строить на этой земле», — подчеркнул он.
Альяр Мамедов также выразил благодарность азербайджанской армии, оказавшей неоценимые услуги в освобождении наших земель от оккупации, и с уважением почтил светлую память шехидов: «Мы благодарны президенту, Верховному Главнокомандующему, нашей победоносной армии за то, что они подарили нам радость этих дней. Да упокоит Аллах души шехидов и дарует здоровья нашим гази».