14 Ապրիլի 2025 - 10:28
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, համաժողովը կազմակերպվել է՝ Խանքենդի քաղաքում գտնվող Ղարաբաղի համալսարանում՝ Գլխավոր դատախազության և Գիտության ու կրթության նախարարության համատեղ կազմակերպմամբ։
Համաժողովին մասնակցում են՝ գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևը, գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը, պետական պաշտոնյաներ, իրավաբաններ, բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների և զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև երիտասարդ հետազոտողներ։
Նշենք, որ համաժողովն անցկացվում է՝ 2025 թվականը «Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարի» հռչակելու կապակցությամբ մեր երկրում անցկացվող միջոցառումների շրջանակում՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի 2024 թվականի դեկտեմբերի 28-ի կարգադրության համաձայն։

• В Ханкенди стартовала конференция «Гейдар Алиев и суверенный Азербайджан»
Как сообщает АПА, конференция организована в Карабахском университете, расположенном в городе Ханкенди, при совместной организации Генеральной прокуратуры и Министерства науки и образования.
В конференции принимают участие генеральный прокурор Камран Алиев, министр науки и образования Эмин Амруллаев, государственные чиновники, юристы, представители высших учебных заведений и средств массовой информации, а также молодые исследователи.
Отметим, конференция проводится в рамках серии мероприятий, проводимых в нашей стране в связи с объявлением 2025 года «Годом Конституции и суверенитета» согласно распоряжению президента Ильхама Алиева от 28 декабря 2024 года.