02 Ապրիլի 2025 - 13:30
Վերականգնվող էներգիայի ոլորտում, որտեղ գերմանական ընկերությունները հսկայական փորձ ունեն, Ադրբեջանը նույնպես շատ մեծ նախագծեր և պլաններ ունի։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է՝ Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Մենք մտադիր ենք արտասահմանյան ներդրողների ներդրումների միջոցով՝ մինչև 2030 թվականը վերականգնվող էներգիայի արտադրական հզորությունը հասցնել 6 գիգավատի, և դա միանգամայն իրատեսական է, այդ ծավալի մի մասը կարտահանվի Եվրոպա»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

02 Апреля 2025 - 12:30
В сфере возобновляемой энергии, где немецкие компании обладают огромным опытом, у Азербайджана также есть очень большая программа и планы.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев на пресс-конференции с президентом Германии Франком-Вальтером Штайнмайером.
«Мы намерены к 2030 году за счет инвестиций иностранных инвесторов довести производственную мощность возобновляемых источников энергии до 6 гигаватт, и это вполне реально. Часть этого объема будет экспортироваться в Европу», — подчеркнул глава государства.