• Հաջիևը հանդիպել է բրիտանացի պաշտոնյաների հետ
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը Լոնդոնում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաութինի և բրիտանացի այլ պաշտոնյաների հետ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին X-ի իր էջում գրել է Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպան Էլին Սուլեյմանովը։
Հաղորդվում է, որ հանդիպմանն ընդգծվել է Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև երկկողմ համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Հիքմեթ Հաջիևը հանդիպել է նաև Մեծ Բրիտանիայի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոնաթան Փաուելի հետ։

11 Марта 2025 - 09:15
Помощник президента Азербайджанской Республики - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Азербайджанской Республики Хикмет Гаджиев встретился в Лондоне с государственным министром по вопросам Европы, Северной Америки и зарубежных территорий Великобритании Стивеном Даутином и другими британскими чиновниками.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил посол Азербайджана в Великобритании Элин Сулейманов в своем аккаунте в X.
Сообщается, что на встрече было подчеркнуто внимание на углубление двустороннего сотрудничества между Азербайджаном и Великобританией.
Хикмет Гаджиев также провел встречу с советником по национальной безопасности Великобритании Джонатаном Пауэллом.