11 Մարտի 2025 - 12:19
Այսօր կայացել է Ադրբեջան ժամանած Հյուսիսային Մակեդոնիայի նախագահ Գորդանա Սիլյանովսկա-Դավկովայի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հրապարակում, որտեղ ծածանվում էին երկու երկրների պետական դրոշները, Հյուսիսային Մակեդոնիայի նախագահի պատվին շարվել է պատվո պահակախումբ։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է Գորդանա Սիլյանովսկա-Դավկովային։
Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է Հյուսիսային Մակեդոնիայի նախագահին: Հնչել են երկու երկրների պետական օրհներգները։
Պատվո պահակախումբը ռազմական քայլերգի հնչյունների ներքո անցել է Ադրբեջանի և Հյուսիսային Մակեդոնիայի նախագահների առջևով։

11 Марта 2025 - 11:19
Сегодня состоялась церемония официальной встречи прибывшей с визитом в Азербайджан президента Северной Македонии Горданы Силяновской-Давковой.
Как сообщает Armenia.Az, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь президента Северной Македонии выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил Гордану Силяновску-Давкову.
Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Северной Македонии. Были исполнены государственные гимны двух стран.
Почетный караул под звуки военного марша прошел перед президентами Азербайджана и Северной Македонии.