• Բաքվում կանցկացվի Էլեկտրոկապի զարգացման համաշխարհային համաժողով
Էլեկտրոկապի միջազգային միության (ITU) պատմության մեջ առաջին անգամ Էլեկտրոկապի զարգացման համաշխարհային համաժողովը կանցկացվի Ադրբեջանում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին «Օնլայն Ադրբեջան» նախագծի հաշվետու միջոցառման ժամանակ հայտարարել է ITU-ի տարածաշրջանային տնօրեն Նատալյա Մոչուն։
«Նոյեմբերի 17-ից 28-ը Բաքվում տեղի կունենա համաշխարհային թվային հանրության համար նշանակալից իրադարձություն՝ Էլեկտրոկապի զարգացման համաշխարհային համաժողովը: ITU-ի ողջ էկոհամակարգը հավաքվելու է՝ քննարկելու թվային կապի հիմնական մարտահրավերներն ու հնարավորությունները: Մեր նպատակն է ոչ միայն ապահովել կապի հասանելիությունը, հուսալիությունը և անվտանգությունը, այլև այն իսկապես բովանդակալից դարձնել, որպեսզի ինտերնետն իրական օգուտներ բերի մարդկանց»,- ընդգծել է Նատալյա Մոչուն։

10 Марта 2025 - 16:13
Впервые в истории Международного союза электросвязи (ITU) Всемирная конференция по развитию электросвязи пройдет в Азербайджане.
Как сообщает Report, об этом заявила региональный директор ITU Наталья Мочу на отчетном мероприятии проекта «Онлайн Азербайджан».
«С 17 по 28 ноября в Баку состоится знаковое событие для глобального цифрового сообщества – Всемирная конференция по развитию электросвязи. Вся экосистема ITU соберется, чтобы обсудить ключевые вызовы и перспективы цифровой связности. Наша цель – не только обеспечить доступность, надежность и безопасность подключения, но и сделать его по-настоящему значимым, чтобы интернет приносил реальную пользу людям», - подчеркнула Н. Мочу.