10 Մարտի 2025 - 16:54
Բաքվի զինվորական դատարանում այսօրվա դատավարության ժամանակ մեղադրյալ Արկադի Ղուկասյանը արտահայտվել է նաև՝ Հայաստանի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մասին։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Արկադի Ղուկասյանը հայտնել է, որ 1988 թվականին Ղարաբաղում տեղի ունեցած հանրահավաքների հիմնական զեկուցողը՝ Արկադի Մանվելովիչ Մանուչարովն էր։
«Ես չեմ հիշում Ռոբերտ Քոչարյանի ելույթները: Քանի որ մենք ռուսերեն ենք սովորել, նա, ինչպես և ես, խնդիրներ ուներ գրական հայերենի հետ կապված։ «Հնարավոր է, որ նա եղել է հանրահավաքների կազմակերպիչներից մեկը, քանի որ եղել է «Կռունկ» կազմակերպության անդամ»,- պատմել է Ղուկասյանը։

• Гукасян: Роберт Кочарян был членом организации «Крунк»
На сегодняшнем процессе в Бакинском военном суде подсудимый Аркадий Гукасян также высказался о бывшем президенте Армении Роберте Кочаряне.
Как передает АЗЕРТАДЖ, Аркадий Гукасян сообщил, что главным выступающим на митингах в Карабахе в 1988 году был Аркадий Манвелович Манучаров.
«Я не помню выступлений Роберта Кочаряна. Поскольку мы получали образование на русском языке, у него, как и у меня, были проблемы с литературным армянским языком. Возможно, он был одним из организаторов митингов, так как был членом организации «Крунк»», — рассказал Гукасян.