• Ալիևը հավանություն է տվել «Ծառայողական և քաղաքացիական զենքի մասին» օրենքում փոփոխություններին
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, դա արտացոլվել է նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից այսօր հաստատված «Ծառայության և քաղաքացիական զենքի մասին» օրենքում կատարված փոփոխություններում։
Փոփոխությունների համաձայն՝ քաղաքացիական զենք գնել ցանկացող քաղաքացին պետք է դիմում ներկայացնի համապատասխան գործադիր իշխանություն, ներկայացնի առողջական վիճակի բժշկական տեղեկանք և անձը հաստատող փաստաթուղթ։
Եթե վերոնշյալ փաստաթղթերը հասանելի են Էլեկտրոնային կառավարման տեղեկատվական համակարգի միջոցով ապա քաղաքացուց չի պահանջվում դրանք տրամադրել։

• Алиев утвердил поправки к закону «О служебном и гражданском оружии»
Как сообщает Armenia.AzCaliber.Az, это нашло отражение в поправках к закону «О служебном и гражданском оружии», утвержденных сегодня президентом Ильхамом Алиевым.
Согласно изменениям, гражданин, желающий приобрести гражданское оружие, должен обратиться с заявлением в соответствующий орган исполнительной власти, предоставить медицинскую справку о состоянии здоровья и удостоверение личности.
Если документы доступны через информационную систему электронного правительства, от гражданина предоставлять их не требуется.