14 Փետրվարի 2025 - 20:33
Ադրբեջանում ավելի քան 3000 մարդ, այդ թվում՝ 329 տարեց զույգ, սոցիալական և կենցաղային ծառայություններ են ստանում տանը։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Սոցիալական ծառայությունների գործակալությանը։
Գործակալության տեղական բաժինները այս ծառայությունները մատուցում են միայնակ տարեցներին և սահմանափակ հնարավորություններ ունեցող անձանց, ովքեր իրենց բնակավայրերում աշխատունակ հարազատներ չունեն:
Ընդհանուր առմամբ օգնություն է ստանում 3145 մարդ, որից 2867-ը տարեց քաղաքացիներ են, իսկ 278-ը՝ մինչև 70 տարեկան հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Սոցիալական աշխատողներն օգնում են այս կատեգորիայի մարդկանց տնային տնտեսության, անհրաժեշտ ապրանքների ձեռքբերման և առօրյա հարցերի լուծման հարցում:

14 Февраля 2025 - 17:33
В Азербайджане более 3 тыс. человек, в том числе 329 пожилых супружеских пар, получают социально-бытовые услуги на дому.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на Агентство социальных услуг.
Местные отделения агентства предоставляют эти услуги одиноким пожилым людям и людям с ограниченными возможностями здоровья, у которых нет трудоспособных родственников в их населенных пунктах.
В целом помощь получают 3145 человек, из них 2867 — пожилые граждане, а 278 — лица до 70 лет, имеющие инвалидность. Социальные работники помогают лицам из этой категории в ведении хозяйства, покупке необходимых товаров и решении бытовых вопросов.