22 Հունվարի 2025 - 10:55
Բաքվի ծանր հանցագործությունների դատարանում դատավոր Այգյուն Գուրբանովայի նախագահությամբ տեղի է ունեցել նախապատրաստական նիստ՝ Պետական անվտանգության ծառայությունում հարուցված քրեական գործով կալանավորված Իվան Նիկոլաևիչ Սվետլիչնիի գործով:
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, նրան մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի 274-րդ հոդվածով (պետական դավաճանություն):
Ադրբեջանի քաղաքացի Իվան Սվետլիչնին կասկածվում է՝ լրտեսության և օտարերկրյա հքտուկ ծառայությունների մարմինների հանձնարարությունները կատարելու մեջ։
Սվետլիչնիի կոնկրետ գործողությունները կհրապարակվեն՝ հաջորդ դատավարական գործընթացի ժամանակ մեղադրական եզրակացությունը հրապարակելուց հետո:

22 Января 2025 - 09:37
В Бакинском суде по тяжким преступлениям под председательством судьи Айгюн Гурбановой состоялось подготовительное заседание по делу о Светличном Иване Николаевиче, арестованном по уголовному делу, возбужденному в Службе государственной безопасности.
Как передает АПА, ему предъявлено обвинение по статье 274 (государственная измена) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
Гражданин Азербайджана Иван Светличный подозревается в шпионаже, выполнении заданий органов иностранных спецслужб.
Конкретные деяния Светличного будут обнародованы при оглашении обвинительного заключения на следующем судебном процессе.