• Ալիևներն այցելել են համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի գերեզման
Դեկտեմբերի 12-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան՝ Պատվո ծառուղում այցելել են համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի գերեզման:
Իլհամ Ալիևը ծաղկեպսակ է դրել գերեզմանին:
Հնչել է Ադրբեջանի պետական օրհներգը։
Իլհամ Ալիևն ու Մեհրիբան Ալիևան հարգանքի տուրք են մատուցել նաև՝ համազգային առաջնորդի տիկնոջ՝ ականավոր ակնաբույժ, ակադեմիկոս Զարիֆա Ալիևայի հիշատակին, ծաղիկներ են դրել նրա շիրիմին։
Հարգել են նաև հայտնի պետական գործիչ Ազիզ Ալիևի և պրոֆեսոր Թամերլան Ալիևի հիշատակը, ծաղիկներ են դրել նրանց շիրիմներին։
Նշենք, որ այսօր լրանում է՝ ժամանակակից անկախ Ադրբեջանի պետության ճարտարապետ և հիմնադիր, համաշխարհային հայտնի քաղաքական գործիչ, համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի մահվան 21-րդ տարելիցը։

12 Декабря 2024 - 10:52
12 декабря президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили в Аллее почетного захоронения могилу общенационального лидера Гейдара Алиева.
Ильхам Алиев возложил к могиле венок.
Прозвучал государственный гимн Азербайджана.
Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева также почтили память супруги общенационального лидера, выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой, возложили цветы к ее могиле.
Была также почтена память известного государственного деятеля Азиза Алиева и профессора Тамерлана Алиева, к их могилам возложены цветы.
Отметим, что сегодня исполнился 21 год со дня кончины архитектора и основателя современного независимого азербайджанского государства, всемирно известного политического деятеля, общенационального лидера Гейдара Алиева.