09 Դեկտեմբերի 2024 - 09:29
Այս մասին Բաքվում՝ «Խորհրդարանների դերը հանրային դիվանագիտության մեջ. Ադրբեջանի և Թուրքիայի օրինակով» թեմայով կլոր սեղանի ժամանակ հայտարարել է՝ Թուրքիայի խորհրդարանի արտաքին կապերի կոմիտեի նախագահ Ֆուաթ Օքթայը։
Նրա խոսքով, ժամանակակից իրողությունների պայմաններում սոցիալական մեդիա դիվանագիտությունը դառնում է ավելի ու ավելի կարևոր ասպեկտ, քանի որ մարդիկ ամենաշատ տեղեկատվությունն ստանում են անմիջապես սոցիալական ցանցերից։
«Մենք պետք է պայքարենք ապատեղեկատվության դեմ. Եթե մենք չկարողանանք վերահսկել տեխնոլոգիաների և արհեստական ինտելեկտի զարգացումը, դա կբերի անհաղթահարելի հետևանքների։ Մենք միասին պայքարում ենք Ադրբեջանի դեմ գլոբալ արշավի դեմ»,- ասել է նա։

• Фуат Октай: Азербайджан столкнулся с масштабной кампанией по дезинформации
Как сообщает Report, об этом заявил председатель комитета по внешним связям парламента Турции Фуат Октай на круглом столе на тему «Роль парламентов в публичной дипломатии: На примере Азербайджана и Турции» в Баку.
По его словам, с учетом современных реалий, социальная медиа-дипломатия становится все более важным аспектом, так как люди получают больше всего информации непосредственно из соцсетей.
«Необходимо бороться с дезинформацией. Если мы не сможем контролировать развитие технологий и искусственного интеллекта, это приведет к непреодолимым последствиям. Мы вместе боремся против глобальной кампании против Азербайджана», — сказал он.