• Բայրամովը ելույթ է ունեցել ՏՀԿ-ի նախարարների խորհրդի 28-րդ նիստում
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը ելույթ է ունեցել՝ Մաշհադում (Իրան) Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) նախարարների խորհրդի 28-րդ նիստում։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով ԱԳՆ X սոցիալական ցանցի էջին: Իր ելույթում նախարարը կիսվել է՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության շրջանակներում համագործակցության զարգացման հեռանկարների իր տեսլականով այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են՝ տնտեսությունը, առևտուրը, ներդրումները, էներգետիկ անվտանգությունը, էկոլոգիան, տրանսպորտը և հաղորդակցությունները։ Ջեյհուն Բայրամովը պատմել է նաև՝ Ադրբեջանի ծրագրերի և նախագծերի մասին՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության տարածաշրջանում կայուն աճ և զարգացում ապահովելու համար՝ «ՏՀՏ տեսլական 2025»-ի համապատասխան:

03 Декабря 2024 - 13:29
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов выступил на 28-м заседании Совета министров Организации экономического сотрудничества (ОЭС) в городе Мешхед (Иран).
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу МИД в соцсети Х.
В своем выступлении министр поделился видением перспектив развития сотрудничества в рамках ОЭС в таких сферах, как экономика, торговля, инвестиции, энергетическая безопасность, экология, транспорт и коммуникации. Джейхун Байрамов также рассказал о планах и проектах Азербайджана по обеспечению устойчивого роста и развития в регионе ОЭС в соответствии с «Видением ОЭС-2025».