• Պետական ​​գործակալությունը՝ Աղդամ-Խանքենդի ավտոճանապարհի վերակառուցման առաջընթացի մասին ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությունը շարունակում է՝ Աղդամ-Ասկերան-Խոջալու-Խանքենդի ավտոճանապարհի վերակառուցումը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ գործակալությանը հղումով, 33,6 կմ ընդհանուր երկարությամբ ճանապարհը սկիզբ է առնում Բարդա-Աղդամ ավտոմոբիլային ճանապարհից։
Ներկա պահին նախագծի համաձայն հողային աշխատանքներ են կատարվում, զուգահեռաբար շարունակվում է 5 կամուրջների կառուցումը։ Նախագծային աշխատանքների կատարումը կազմում է 55%:
Աղդամ-Ասկերան-Խոջալու-Խանքենդի ավտոճանապարհը կհեշտացնի տեղաշարժը ողջ տարածաշրջանում և էական ազդեցություն կունենա գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության զարգացմանը:

03 Декабря 2024 - 09:47
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана продолжает реконструкцию автомобильной дороги Агдам-Аскеран-Ходжалы-Ханкенди.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на агентство, дорога общей протяженностью 33,6 км берет свое начало от автомобильной дороги Барда-Агдам.
В настоящее время на проекте ведутся земляные работы, параллельно продолжается строительство 5 мостов. Выполнение работ по проекту составляет 55%.
Автомобильная дорога Агдам-Аскеран-Ходжалы-Ханкенди упростит передвижение по региону, окажет значительное влияние на развитие сельского хозяйства, туризма.