• Բայրամովը զրուցել է վրացի նորանշանակ գործընկերոջ հետ
Դեկտեմբերի 2-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Վրաստանի արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Մակա Բոչորիշվիլիի միջև։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունում, Ջեյհուն Բայրամովը շնորհավորել է իր գործընկերոջը՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել աշխատանքում։
Կողմերը քննարկել են՝ Ադրբեջանի և Վրաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունների և ռազմավարական գործընկերության ներկա վիճակը, այդ հարաբերությունների հետագա զարգացման ծրագրերն ու հեռանկարները։
Ընդգծվել է, որ առկա ամենաբարձր մակարդակներում քաղաքական երկխոսությունը, ինտենսիվ այցելությունները, քաղաքական խորհրդակցությունների մեխանիզմը նպաստում են՝ մեր երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության ամրապնդմանը։

03 Декабря 2024 - 09:11
2 декабря состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и новоназначенным министром иностранных дел Грузии Макой Бочоришвили.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, Джейхун Байрамов поздравил коллегу с назначением на пост, пожелал ей успехов в работе.
Стороны обсудили текущее состояние дружественных связей и стратегического партнерства между Азербайджаном и Грузией, планы и перспективы дальнейшего развития этих отношений.
Было подчеркнуто, что существующий политический диалог на высшем и высоком уровнях, интенсивные визиты, механизм политических консультаций способствуют укреплению стратегического партнерства между нашими странами.
Главы МИД обменялись мнениями по региональным вопросам и вопросам сотрудничества в рамках международных организаций.