29 Նոյեմբերի 2024 - 15:34
Միլլի Մեջլիսը (խորհրդարան) հաստատել է՝ «Ազերի» և «Չըրագ» հանքավայրերի համատեղ շահագործման մասին համաձայնագրում փոփոխությունները։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի այսօրվա նիստում քննարկման է ներկայացվել՝ «Ազերի և Չըրագ» հանքավայրերի և Կասպից ծովի ադրբեջանական հատվածում գտնվող Գյունեշլի հանքավայրի խորջրյա հատվածի համատեղ շահագործման և 2017 թվականի սեպտեմբերի 14-ի՝ մասնաբաժանման մասին համաձայնագրի երկրորդ հավելվածի ընդունման, հաստատման և իրականացման թույլտվության մասին Ադրբեջանի Հանրապետության օրինագիծը։

29 Ноября 2024 - 12:34
Милли Меджлис (парламент) утвердил поправку к Соглашению о совместной разработке месторождений «Азери», «Чираг».
Как сообщает Armenia.Az, на сегодняшнем заседании Милли Меджлиса Азербайджана был вынесен на обсуждение законопроект Азербайджанской Республики о принятии, утверждении и разрешении на реализацию «Второго приложения к Соглашению о совместной разработке месторождений «Азери», «Чираг» и глубоководной части месторождения «Гюнешли» в азербайджанском секторе Каспийского моря и долевом разделе добычи от 14 сентября 2017 года».