26 Նոյեմբերի 2024 - 09:21
Վերջին օրերին ադրբեջանա-թուրքական պետական սահմանին հարևան երկիր ուղևորվող բեռնատարների կուտակումներ են նկատվում։
Մաքսային պետական կոմիտեից (ՄՊԿ) AZERTAC-ին հայտնել են, որ խտության պատճառը՝ Թուրքիայի «Դիլուջու» սահմանային անցակետում Նոր համակարգչային տարանցման համակարգի (NCTS) ծրագրային ապահովման նոր փուլի ներդրումն է։
«Վարորդներին խնդրում են հաշվի առնել ստեղծված իրավիճակը։ Ներկայում Սադարակի մաքսակետը գործում է ուժեղացված ռեժիմով, և առաջիկա օրերին ամբողջությամբ կապահովվի տրանսպորտային միջոցների օոերատիվ անցումը»,- ասվում է Մաքսային պետական կոմիտեի տեղեկատվության մեջ։

26 Ноября 2024 - 09:21
В последние дни на азербайджано-турецкой государственной границе наблюдается скопление грузовиков, следующих в соседнюю страну.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в Государственном таможенном комитете (ГТК), причина плотности связана с внедрением нового этапа программного обеспечения Новой компьютеризированной транзитной системы (NCTS) на погранично-пропускном пункте «Дилуджу» в Турции.
«Водителей просят принять во внимание сложившуюся ситуацию. В настоящее время таможенный пост «Садарак» действует в усиленном режиме работы, и в ближайшие дни оперативный пропуск транспортных средств будет полностью обеспечен», - говорится в информации ГТК.