• Իլհամ Ալիևը զանգահարել է Դոնալդ Թրամփին
Նոյեմբերի 25-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփին։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով նախագահի մամուլի ծառայությանը։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում մեր պետության ղեկավարը շնորհավորել է Դոնալդ Թրամփին՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Ադրբեջանի նախագահը նշել է, որ ընտրություններում տարած համոզիչ հաղթանակը՝ ամերիկյան ժողովրդի մեծ աջակցության և վստահության ակնհայտ արտահայտությունն է այն քաղաքական կուրսի նկատմամբ, որը նրանք անցկացնում են։
Պետության ղեկավարն ընդգծել է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփի գործունեությունն էլ ավելի կարևոր դեր է խաղալու աշխարհում անվտանգության ապահովման գործում։
Նշելով, որ իր առաջին նախագահական ժամկետում Դոնալդ Թրամփը հատուկ ուշադրություն է դարձրել՝ Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև բարեկամության և համագործակցության ամրապնդմանը, պետության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ համատեղ ջանքեր կգործադրվեն երկկողմ հարաբերությունները խթանելու համար։
Իր հերթին Դոնալդ Թրամփը խորին երախտագիտություն է հայտնել Իլհամ Ալիևին անկեղծ շնորհավորանքների համար։ Դոնալդ Թրամփն ընդգծել է՝ մեր երկրների միջև համագործակցության զարգացմանն ուղղված համատեղ ջանքերի կարևորությունը։

• Ильхам Алиев позвонил Дональду Трампу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 25 ноября позвонил президенту Соединенных Штатов Америки Дональду Трампу.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу президента.
В ходе телефонного разговора глава нашего государства поздравил Дональда Трампа с повторным избранием на пост президента Соединенных Штатов Америки. Президент Азербайджана отметил, что убедительная победа на выборах является явным выражением большой поддержки и доверия американского народа к проводимому им политическому курсу.
Глава нашего государства подчеркнул, что деятельность президента Дональда Трампа сыграет еще более важную роль в обеспечении безопасности в мире.
Отметив, что в период первого президентского срока Дональд Трамп уделял особое внимание укреплению дружбы и сотрудничества между Азербайджаном и США, глава нашего государства выразил надежду, что будут прилагаться совместные усилия для продвижения двусторонних отношений.
В свою очередь Дональд Трамп выразил Ильхаму Алиеву глубокую признательность за искренние поздравления. Дональд Трамп подчеркнул важность совместных усилий с целью развития сотрудничества между нашими странами.