• Ադրբեջանում նախադպրոցական կրթություն ստացող երեխաներին առաջարկվել է սնունդ տրամադրել
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ն, այս մասին Միլլի Մեջլիսի այսօրվա լիագումար նիստում ասել է պատգամավոր Նագիֆ Համզաևը՝ «Ադրբեջանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրինագծի քննարկման ժամանակ։
Նա նշել է, որ Գյանջայում գործում է 44 մանկատուն ու մանկապարտեզ և 45 միջնակարգ դպրոց, և խնդրել է կառուցել ևս մեկ դպրոց և մանկապարտեզ։
Պատգամավորն առաջարկել է նաև՝ նախադպրոցական կրթություն ստացող երեխաներին ապահովել սննդով, և դա որպես փորձնական ծրագիր սկսել Գյանջայից։
Նագիֆ Համզաևը կարևոր է համարում՝ Գյանջայի Բալաբաղբան, Բոյուկբաղբան և Թոթանլի տարածքներում ջրամբարների և զտիչների թարմացումը։

• В Азербайджане детей, посещающих дошкольную подготовку, предложили обеспечить питанием
Как сообщает Armenia.Az, об этом депутат Нагиф Гамзаев сказал на сегодняшнем пленарном заседании Милли Меджлиса в ходе обсуждения законопроекта «О государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2025 год» .
Он отметил, что в Гяндже функционируют 44 детдомов-яслей, 45 полных средних школ, и попросил построить еще одну школу и детский сад.
Депутат также предложил, чтобы детям, посещающим дошкольную подготовку, предоставлялось питание, и как пилотный проект начать это с Гянджи.
Нагиф Хамзаев считает важным обновление водохранилищ и фильтров на территориях Балабагбан, Бёюкбагбан и Тотанлы в Гяндже.