26 Նոյեմբերի 2024 - 15:41
Ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբերին Ադրբեջանի 17 ապահովագրական ընկերությունների կողմից հավաքագրվել է 1 մլրդ 112,027 մլն մանաթի ապահովագրավճար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկին, դա 9,05%-ով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
Հաշվետու ժամանակահատվածում ապահովագրական ընկերություններից վճարումների ծավալը կազմել է 622,301 մլն մանաթ, ինչը 36,8%-ով ավելի է, քան մեկ տարի առաջ։
10 ամիսների ընթացքում յուրաքանչյուր 100 մանաթ ապահովագրավճարի դիմաց վճարումների չափը կազմել է 56 մանաթ։ Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում այդ ցուցանիշը կազմել է 44,6 մանաթ։

• В Азербайджане страховой рынок вырос на 9 процентов
За январь-октябрь текущего по линии 17 страховых компаний Азербайджана собрано страховых премий на сумму 1 млрд 112,027 млн манатов.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Центральный банк Азербайджана, это на 9,05% больше, чем за аналогичный период прошлого года.
За отчетный период сумма выплат страховых компаний составила 622,301 млн манатов, что на 36,8% больше, чем годом ранее.
За 10 месяцев размер выплат на каждые 100 манатов страховых взносов составил 56 манатов. За аналогичный период прошлого года этот показатель был равен 44,6 маната.