06 Նոյեմբերի 2024 - 12:07
Նոյեմբերի 6-ը Ադրբեջանի հեռուստատեսության և ռադիոյի օրն է։ Սրտանց շնորհավորում եմ հեռուստատեսության և ռադիոյի աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը։
«1926 թվականի նոյեմբերի 6-ին Ադրբեջանում առաջին անգամ սկսվեց ռադիոհաղորդումների հեռարձակումը։ Բաքվի հեռուստատեսային ստուդիան առաջին անգամ եթեր դուրս եկավ 1956 թվականի փետրվարի 14-ին։ Մենք տեսնում ենք ռադիոալիքների քանակի աճ, վերջին շրջանում նոր հեռուստաալիքների ի հայտ գալը, և դա դրական միտում է»,- ասվում է Հիքմեթ Հաջիևի գրառման մեջ:

• Хикмет Гаджиев поздравил сотрудников телевидения и радио
6 ноября - День азербайджанского телевидения и радио. Искренне поздравляю сотрудников телевидения и радио с их профессиональным праздником.
Как сообщает Armenia.Az, об этом в соцсети Х написал помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев.
«6 ноября 1926 года в Азербайджане впервые началось вещание радиопередач. Бакинская телестудия впервые вышла в эфир 14 февраля 1956 года. Мы видим рост числа радиоканалов, появление новых телеканалов в последнее время, и это положительная тенденция», - говорится в публикации Хикмета Гаджиева.