• Ադրբեջանում 45 երկրաշարժ է գրանցվել
Տարեսկզբից մինչ այսօր (հունվարից մինչև հոկտեմբերի 22-ը) Ադրբեջանում գրանցվել է 3 բալ և ավելի ուժգնությամբ 45 երկրաշարժ։
Ինչպես հայտնում է Report-ը՝ հղում անելով Հանրապետական սեյսմոլոգիական կենտրոնի պաշտոնական կայքին, այս ցնցումներից 38-ը եղել են 3-ից 4 բալ ուժգնությամբ, 4-ը՝ 4-ից 5 բալ, 3 ցնցումը՝ 5 բալից բարձր։
Այս ընթացքում երկրաշարժեր են գրանցվել Կասպից ծովում, Շամախիում, Սաաթլի-Սաբիրաբադի սահմանին, ինչպես նաև Աղդաշում, Գերանբոյում, Իմիշլիում, Լենքորանում, Թովուզում, Հաջիգաբուլում, Լերիքում, Գուբայում, Գյոյգյոլում, Բիլասուվարում, Ջալիլաբադում և Քելբեջարում։

23 Октября 2024 - 15:42
С начала года до сегодняшнего дня (с января по 22 октября) в Азербайджане было зафиксировано 45 землетрясений с магнитудой 3 и выше.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на официальный сайт Республиканского сейсмологического центра, 38 из этих подземных толчков были магнитудой от 3 до 4, 4 - от 4 до 5, 3 толчка имели магнитуду выше 5.
За указанный период землетрясения были зафиксированы в Каспийском море, Шамахы, на границе Саатлы-Сабирабада, а также в Агдаше, Гёранбое, Имишли, Лянкяране, Товузе, Гаджигабуле, Лерике, Губе, Гёйгёле, Биласуваре, Джалилабаде и Кяльбаджаре.