17 0Հոկտեմբերի 2024 - 12:38
Ադրբեջանի ֆինանսների նախարարությունը մեկնաբանել է 2025 թվականի պետբյուջեի եկամուտների և ծախսերի աճը նախնական տարբերակի համեմատ 1,7 մլրդ մանաթով։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, ֆինանսների նախարարությունից տեղեկացրել են, որ Հայաստանի լայնածավալ ռազմականացման ֆոնին նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ պաշտպանության և անվտանգության ծախսերն ավելացել են 1 միլիարդ 738 միլիոն մանաթով և հասել 8 միլիարդ 396,3 միլիոն մանաթի։
«Լրացուցիչ ծախսերի ֆինանսավորումը կապահովվի Պետական նավթային հիմնադրամից պետբյուջե տրանսֆերտների 1 մլրդ 700 մլն մանաթով ավելացման հաշվին»,- ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ։

• Минфин Азербайджана об увеличение доходов и расходов госбюджета на 2025 год
Министерство финансов Азербайджана прокомментировало увеличение доходов и расходов государственного бюджета на 2025 год на 1,7 млрд манатов по сравнению с первоначальным вариантом.
Как сообщает Armenia.Az, в Минфине заявили, что на фоне масштабной милитаризации Армении, по указанию президента Ильхама Алиева расходы на оборону и безопасность увеличены на 1 млрд 738 млн манатов и доведены до 8 млрд 396,3 млн манатов.
«Финансирование дополнительных расходов будет обеспечено за счет увеличения трансферта из Государственного нефтяного фонда в госбюджет на 1 млрд 700 млн манатов», - говорится в заявлении министерства.