• Սահիբա Գաֆարովան գտնվում է ՇվեյցարիայումՍահիբա Գաֆարովան գտնվում է Շվեյցարիայում
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով մեկնել է Ժնև (Շվեյցարիա):
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Սահիբա Գաֆարովային Ժնևի միջազգային օդանավակայանում դիմավորել են Շվեյցարիայում Ադրբեջանի դեսպան Ֆուադ Իսկենդերովը, ՄԱԿ-ի Ժնևի գրասենյակում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Գալիբ Իսրաֆիլովը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Այցի ընթացքում Սահիբա Գաֆարովան կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին և հանդիպումներ կունենա մասնակից երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների և այլ պաշտոնյաների հետ։ Սպասվում է, որ Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահը նաև ելույթ կունենա Միջխորհրդարանական միության 149-րդ վեհաժողովում։

• Сахиба Гафарова находится с визитом в Швейцарии
Делегация во главе с председателем Милли Меджлиса Сахибой Гафаровой находится с рабочим визитом в Женеве (Швейцария).
Как сообщили Armenia.Az в отделе по связям с общественностью Милли Меджлиса, в Международном аэропорту Женевы Сахибу Гафарову встречали посол Азербайджана в Швейцарии Фуад Искендеров, постоянный представитель Азербайджана при женевском отделении ООН Галиб Исрафилов и другие официальные лица.
В рамках визита Сахиба Гафарова примет участие в работе 149-й ассамблеи Межпарламентского союза, проведет встречи с руководителями делегаций стран-участниц и другими официальными лицами. Также ожидается выступление спикера азербайджанского парламента на 149-й ассамблее Межпарламентского союза.