• Ադրբեջանն ու Ուզբեկստանը քննարկել են ռազմական համագործակցության հարցեր
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովն ընդունել է աշխատանքային այցով Ադրբեջանում գտնվող Ուզբեկստանի ԶՈՒ Հակաօդային պաշտպանության ուժերի և Ռազմաօդային ուժերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Ահմադ Բուրխանովին։
Հանդիպմանը մտքերի հանգամանալից փոխանակում է ծավալվել երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության նոր հեռանկարների, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի շուրջ։
Հանդիպման վերջում Ուզբեկստանի պատվիրակությանը մանրամասն տեղեկություններ են տրամադրվել Ռազմաօդային ուժերի կենտրոնական հրամանատարական կետում կատարվող աշխատանքների մասին։

• Азербайджан и Узбекистан обсудили вопросы военного сотрудничества
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов принял находящегося с рабочим визитом в нашей стране командующего Силами противовоздушной обороны и Военно-воздушными силами Узбекистана генерал-майора Ахмада Бурханова.
На встрече был проведен подробный обмен мнениями о новых перспективах военного сотрудничества между нашими странами, а также по ряду других вопросов, представляющих взаимный интерес.
В заключение делегации Узбекистана была предоставлена подробная информация о работе, проводимой в Центральном командном пункте Военно-воздушных сил.