• Ալիևը շնորհավորել է Կորեայի Հանրապետության նախագահին
Հոկտեմբերի 3-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Յուն Սեոկ Յոլին՝ այդ երկրի ազգային տոնի կապակցությամբ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ պետության ղեկավարն իր ուղերձում նշել է, որ Ադրբեջանը հատուկ նշանակություն է տալիս Կորեայի հետ կապերի համակողմանի զարգացմանը։
«Հավատում եմ, որ մեր համատեղ ջանքերով երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերություններն ու համագործակցությունը կշարունակեն ընդլայնվել և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների», - ընդգծել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։

• Алиев поздравил президента Республики Корея
3 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил Президенту Республики Корея Юн Сок Ёлю поздравительное послание по случаю национального праздника этой страны.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства в послании отметил, что Азербайджан придает особое значение всестороннему развитию связей с Кореей.
«Верю, что нашими совместными усилиями дружественные отношения и сотрудничество между двумя странами и впредь будут расширяться и укрепляться в интересах наших народов», - подчеркнул Президент Ильхам Алиев.