01 0Հոկտեմբերի 2024 - 17:40
Ահմեդբեյլի-Ֆիզուլի-Շուշա ավտոմոբիլային ճանապարհի նախագիծը հաղթող է ճանաչվել Միջազգային ճանապարհային ֆեդերացիայի (IRF Global) «Շինարարության նորարարական մեթոդոլոգիան» անվանակարգում:
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի Պետական ավտոմոբիլային ճանապարհային գործակալությանը։
Այս հեղինակավոր մրցանակի հաղթողն ընտրվել է անկախ միջազգային ժյուրիի կողմից, որը բաղկացած է ճանապարհային և տրանսպորտի ոլորտի փորձագետներից, դատավորներից և IRF Global-ի կամավորների ղեկավարությունից:
Պլովդիվ քաղաքում (Բուլղարիա) սեպտեմբերի 26-ին կայացած մրցանակաբաշխությանը մասնակցել է գործակալության Ներդրումների գլխավոր տնօրինության բաժնի ղեկավար Էմին Մամեդզադեն։

• Проект шоссе, реализуемый в Карабахе, занял первое место в мире
Проект автомобильной дороги Ахмедбейли-Физули-Шуша был выбран победителем в категории «Инновационная методология строительства» Международной дорожной федерацией (IRF Global).
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана.
Победителя этой престижной награды выбрало независимое международное жюри, состоящее из экспертов в области дорог и транспортного сектора, судей и руководства волонтеров IRF Global.
На церемонии награждения, состоявшейся 26 сентября в городе Пловдив (Болгария) принял участие начальник отдела Главного управления инвестиций агентства Эмин Мамедзаде.