• Ադրբեջանի ՌՕՈՒ-ի ուսումնամարզական կենտրոնում հերթական ավարտական արարողությունը
2024 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն՝ Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերի ուսումնամարզական կենտրոնում կայացել է՝ «Գերժամկետային զինվորական ծառայության զինծառայողների պատրաստման դասընթացի» հերթական ավարտական արարողությունը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, արարողության մասնակիցները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են՝ համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի և երկրի տարածքային ամբողջականության համար զոհված նահատակների հիշատակը։ Հնչել է Ադրբեջանի Հանրապետության պետական օրհներգը։
Այնուհետեւ դասընթացի շրջանավարտների համար ընթերցվել է ՊՆ ղեկավարության շնորհավորանքը։ Միջոցառմանը ելույթ ունեցողները հաջողություն են մաղթեցին շրջանավարտներին հետագա ծառայության մեջ: Նշվել է այս դասընթացների բացառիկ նշանակությունը՝ զինծառայողների մասնագիտական մակարդակի և մարտունակության բարձրացման համար։

10 Сентября 2024 - 09:07
В соответствии с планом подготовки на 2024 год, в учебно-тренировочном центре Военно-воздушных сил Азербайджана состоялся очередной выпуск «Курса подготовки военнослужащих сверхсрочной действительной военной службы».
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, участники церемонии минутой молчания почтили память общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов, погибших за территориальную целостность страны. Был исполнен государственный гимн Азербайджанской Республики.
Затем выпускникам курса было зачитано поздравление руководства Министерства обороны. Выступившие на мероприятии пожелали выпускникам успехов в дальнейшей службе. Было отмечено исключительное значение данных курсов для повышения профессионального уровня и боеспособности военнослужащих.