13 Օգոստոսի 2024 - 09:12
Օգոստոսի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Վուգար Մուստաֆաևը հանդիպել է՝ աշխատանքային այցով մեր երկրում գտնվող Թուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Հալուք Գյորգյունի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից, հանդիպմանը Վուգար Մուստաֆաևը նշել է, որ ուրախ է եղբայրական երկրի պատվիրակությանը կրկին տեսնել Ադրբեջանում և ընդգծել, որ մեր երկրների միջև համագործակցությունը պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում զարգանում է վերընթաց ուղղությամբ։
Ընդլայնված կազմով հանդիպման ժամանակ, որին մասնակցել են Tusaş, Asfat, Havelsan, Roketsan, Baykar, Makina ve Kimya Endüstri, Repkon Group, Aselsan ընկերությունների ղեկավարները, նշվել է, որ Ադրբեջանը և Թուրքիան մտադիր են զարգացնել երկկողմ համագործակցությունը պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում՝ ապագայում ավելի արդյունավետ կապեր հաստատելու համար։

• Турецкая делегация ознакомилась с инновациями оборонпрома Азербайджана
12 августа министр оборонной промышленности Азербайджана Вугар Мустафаев встретился с находящейся в нашей стране с рабочим визитом делегацией во главе с председателем Комитета оборонной промышленности Турции Халуком Гёргюном.
Как сообщили Armenia.Az в Миноборонпроме, на встрече Вугар Мустафаев отметил, что рад вновь видеть делегацию братской страны в Азербайджане, подчеркнул, что сотрудничество между нашими странами в области оборонной промышленности развивается по восходящей.
В ходе встречи в расширенном составе, в которой приняли участие руководители компаний Tusaş, Asfat, Havelsan, Roketsan, Baykar, Makina ve Kimya Endüstri, Repkon Group, Aselsan, было заявлено, что Азербайджан и Турция намерены развивать двустороннее сотрудничество в оборонной промышленности для налаживания более плодотворных связей в будущем.
Вугар Мустафаев проинформировал гостей об инновациях в оборонпроме Азербайджана, достигнутых результатах и планах на будущее. В ходе встречи были обсуждены перспективы развития сотрудничества в военно-технической сфере, состоялся подробный обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес.