10 Օգոստոսի 2024 - 10:08
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի պատվիրակությունը դիտարկելու է՝ սեպտեմբերի 1-ին Ադրբեջանում կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները։
Այս մասին AZERTAC-ին ասել է՝ Ուկրաինա-Ադրբեջան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի համանախագահ Վալերի Կոլյուխը։
Նա նշել է, որ դիտորդական առաքելության կազմում ընդգրկված են Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի 10 պատգամավորներ։ Ներկայումս նախապատրաստվում է դիտորդական առաքելության ծրագիրը։
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի դիտորդական առաքելությունը Ադրբեջան կժամանի մինչև օգոստոսի վերջ և զեկույց կպատրաստի ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ։

• Делегация Верховной Рады будет наблюдать за парламентскими выборами в Азербайджане
Делегация Верховной Рады Украины будет наблюдать за внеочередными парламентскими выборами, которые пройдут в Азербайджане 1 сентября.
Об этом АЗЕРТАДЖ сообщил сопредседатель Межпарламентской группы дружбы Украина-Азербайджан Валерий Колюх.
Он отметил, что в наблюдательную миссию входят 10 депутатов Верховной Рады Украины. В настоящее время готовится программа наблюдательной миссии.
Наблюдательная миссия Верховной Рады Украины приедет в Азербайджан к концу августа, а по итогам выборов подготовит отчет.