09 Օգոստոսի 2024 - 14:48
Եթե թեկնածուն սկսել է քարոզարշավը մինչ նախընտրական քարոզարշավի մեկնարկը, ապա այդ փաստը պետք է փաստաթղթավորվի:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) նախագահ Մազահիր Փանահովը։
Նրա խոսքով, նախընտրական քարոզչության ընթացակարգի խախտման ապացույցներ պարունակող պաշտոնական փաստաթուղթը պետք է ներկայացվի հանձնաժողով:
Նշենք, որ օգոստոսի 9-ին մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը՝ կապված արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների հետ, որոնք կայանալու են սեպտեմբերի 1-ին։ Արդեն որոշվել է քարոզարշավի համար նախատեսված 5509 հասցե, այդ թվում՝ 16 փակ և 27 բաց տարածք յուրաքանչյուր ընտրատեղամասում:

09 Августа 2024 - 11:48
Если кандидат начал проводить агитацию до начала предвыборной кампании, факт необходимо доказать документально.
Как сообщает Armenia.Az, об этом журналистам заявил председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Мазахир Панахов.
По его словам, официальный документ, содержащий доказательство нарушения порядка предвыборной кампании, нужно предоставить в комиссию.
Отметим, что 9 августа началась предвыборная кампания в связи с внеочередными парламентскими выборами, которые пройдут 1 сентября. Уже определено 5509 адресов для агитации, включая 16 закрытых и 27 открытых площадок по каждому округу.