07 Օգոստոսի 2024 - 10:14
Մեծ Բրիտանիան պատրաստ է համագործակցել Ադրբեջանի հետ՝ խթանելու մաքուր տեխնոլոգիաները տնտեսական աճի համար՝ ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանից առաջ, որը կանցկացվի նոյեմբերին Բաքվում:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է՝ Ստամբուլում Մեծ Բրիտանիայի գլխավոր հյուպատոս, Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի առևտրի հարցերով հանձնակատար Քենան Պոլեոյի տեսաուղերձում։
«Մեծ Բրիտանիայի գործարար միջավայրը պատրաստ է աջակցել Ադրբեջանին նոր, նորարարական և էկոլոգիապես մաքուր արդյունաբերության ոլորտների զարգացման գործում», - ասել է նա:

07 Августа 2024 - 08:54
Великобритания готова сотрудничать с Азербайджаном по продвижению чистых технологий для экономического роста перед 29-ой сессией Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), которая пройдет в Баку в ноябре.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в видеообращении генерального консула Великобритании в Стамбуле, торгового комиссара по Восточной Европе и Центральной Азии Кенана Полео.
«Бизнес среда Великобритании готова поддержать Азербайджан в продвижении новых, инновационных и экологически чистых отраслей промышленности», - сказал он.
По его словам, на протяжении последних 30 лет Великобритания и Азербайджан тесно сотрудничают в энергетическом секторе, «но пришло время вывести это сотрудничество на новый уровень».