• Ձեռնարկատերերի ազգային կոնֆեդերացիայի նախագահը՝ Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում ներդրումների մասին
05 Հուլիս 2024 - 15:15
Ղարաբաղյան և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում ներդրումները շատ շահավետ են ադրբեջանցի ձեռնարկատերերի համար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանի Ձեռնարկատերերի (գործատուների) ազգային կոնֆեդերացիայի նախագահ Մամեդ Մուսաևը «DOST-ի տեսչություն» նախագծի շնորհանդեսի ժամանակ։
Նրա խոսքով, ժամանակակից ենթակառուցվածքների հետ մեկտեղ ազատագրված տարածքներում աշխատող ձեռներեցները տարբեր արտոնություններ են ստանում:
«Ռեզիդենտները 2023 թվականի հունվարի 1-ից 10 տարի ժամկետով ազատվում են եկամուտի, գույքի, հողի և պարզեցված հարկերի վճարումից։ Եվ սա զգալիորեն նվազեցնում է հիմնական հարկային բեռը»,- ասել է նա։
Ալիև. Հայաստանը պետք է դատապարտի գերի ընկած ադրբեջանցիների նկատմամբ վայրագությունները և պատժի մեղավորներին

• Президент Национальной конфедерации предпринимателей об инвестициях в Карабах и Восточный Зангезур
05 Июля 2024 - 11:29
Инвестиции в Карабахский и Восточно-Зангезурский экономические районы очень выгодны для азербайджанских предпринимателей.
Как сообщает Report, об этом сказал президент Национальной конфедерации предпринимателей (работодателей) Азербайджана Мамед Мусаев на презентации проекта «Инспекция DOST».
По его словам, наряду с современной инфраструктурой, предприниматели, работающие на освобожденных территориях, получают различные льготы.
«Резиденты освобождаются от уплаты налогов на прибыль, имущество, землю и упрощенного налогообложения в течение 10 лет с 1 января 2023 года. А это значительно снижает основную налоговую нагрузку», — сказал он.