03 0Հոկտեմբերի 2024 - 18:27
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Ջաբրայիլի, Գուբադլիի և Զանգիլանի շրջաններում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Վահիդ Հաջիևը՝ նախագահ Իլհամ Ալիևին և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևային տեղեկացնելով գյուղում կատարված աշխատանքների մասին։
Նշվել է, որ գյուղի ընդհանուր նախագծային տարածքը կազմում է 248 հա, ապագայում նախատեսվում է այստեղ տեղավորել 3470 մարդ (867 ընտանիք):
Արդեն ավարտվել է 334 անհատական տների կառուցումը առաջին փուլում 1395 մարդու վերաբնակեցման համար, ներկա պահին կատարվում են արտաքին և ներքին հարդարման աշխատանքներ։

03 Октября 2024 - 17:13
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал специальный представитель президента Азербайджана в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах Вахид Гаджиев, информируя президента Ильхама Алиева и первую леди Мехрибан Алиеву о проделанных в селе работах.
Было отмечено, что общая проектируемая территория села составляет 248 га, в перспективе в нем планируется проживание 3 470 человек (867 семей).
Уже завершена кладка 334 индивидуальных домов для переселения на первом этапе 1395 человек, в настоящее время проводятся внешние и внутренние отделочные работы.