04 0Հոկտեմբերի 2024 - 18:41
Ինչպես Հարավային Կովկասում Ադրբեջանի հզորացման, այնպես էլ ավելի լայն աշխարհագրական տարածությունում այն կարևոր երկրի վերածելու գործընթացն այսուհետ էլ հաջողությամբ կշարունակվի:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հոկտեմբերի 4-ին Ջաբրայիլի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Վստահ եմ, որ մեր քաղաքականությունն է դա թելադրում, սա ցույց է տալիս մեր ներուժը: Մեր ուժը՝ մեր քաղաքական կշիռը, մեր տնտեսական հզորությունը, մեր ռազմական հզորությունը տարեցտարի միայն կավելանա: Ես սա ասում եմ լիակատար վստահությամբ»։

04 Октября 2024 - 15:41
Процесс как укрепления Азербайджана на Южном Кавказе, так и превращения его в важную страну на более широком географическом пространстве будет успешно продолжаться и впредь.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев 4 октября на встрече с жителями Джебраила.
Отметив, что он не сомневается в этом, глава государства сказал: «Уверен, что это диктует наша политика, это демонстрирует наш потенциал. Наша мощь – наш политический вес, наше экономическое могущество, наша военная сила с каждым годом будут только возрастать. Я говорю это с полной уверенностью».