• Կլիմայի հարցերով եվրահանձնակատարը կայցելի Բաքու՝ կապված COP29-ի նախապատրաստման հետ
Տեղեկատվության համաձայն՝ այցի ընթացքում եվրահանձնակատարը հանդիպումներ կունենա՝ կապված ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի 29-րդ նստաշրջանի (COP29) նախապատրաստման հետ, որը կկայանա այս տարվա նոյեմբերին Ադրբեջանում։
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարարի, COP29-ի նախագահ Մուխտար Բաբաևի և COP29-ի նախագահության անդամների հետ։
Հոկստրան երկկողմ հանդիպումներ կունենա նաև էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովի և արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։

• Еврокомиссар по вопросам климата посетит Баку в связи с подготовкой к СОР29
Согласно информации, в рамках визита еврокомиссар проведет встречи в связи с подготовкой к 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), которая пройдет в Азербайджане в ноябре этого года.
В ходе визита запланированы встречи с министром экологии и природных ресурсов, президентом СОР29 Мухтаром Бабаевым и членами президиума СОР29.
В.Хукстра также проведет двусторонние встречи с министром энергетики Парвизом Шахбазовым и министром иностранных дел Джейхуном Байрамовым.