14 Հունիսի 2024 - 18:07
Հունիսի 14-ին ԱՀ պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Վուգար Մուստաֆաևն ընդունել է աշխատանքային այցով մեր երկրում գտնվող Սերբիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Բրատիսլավ Գաշիչի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչության մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում Մուստաֆաևը, ընդգծելով պետությունների ղեկավարների առանձնահատուկ դերը երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման գործում, նշել է համագործակցության սերտ կապերի առկայությունը մի շարք բնագավառներում, այդ թվում՝ պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում և վստահություն հայտնել նոր տեխնոլոգիաների փոխանցման հաջող իրականացման, համատեղ արտադրության ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ։
Նախարարը Սերբիայի Հանրապետության պատվիրակությանը հրավիրել է մասնակցելու ADEX-2024 5-րդ հոբելյանական ադրբեջանական միջազգային պաշտպանական ցուցահանդեսին, որը կանցկացվի 2024 թվականի սեպտեմբերի 24-26-ը։
Գաշիչը, գոհունակություն է հայտնել Ադրբեջան կատարած այցի կապակցությամբ, շնորհակալություն է հայտնել իր ադրբեջանցի գործընկերոջը ջերմ ընդունելության համար։

• Азербайджан и Сербия намерены расширить оборонное сотрудничество
14 июня министр оборонной промышленности Азербайджанской Республики Вугар Мустафаев принял находящуюся в нашей стране с рабочим визитом делегацию во главе с министром обороны Республики Сербия Братиславом Гашичем.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе ведомства, во время встречи В.Мустафаев подчеркнув особую роль глав государств в развитии отношений между нашими странами, отметил наличие тесных связей сотрудничества как по многим направлениям, так и в сфере оборонной промышленности и выразил уверенность в успешной реализации трансфера новых технологий, сотрудничества в сферах совместного производства.
Министр пригласил делегацию Республики Сербия на 5-ю юбилейную азербайджанскую международную оборонную выставку ADEX-2024, которая пройдет 24-26 сентября 2024 года.
Выражая удовлетворение своим визитом в нашу страну, Б.Гашич поблагодарил азербайджанского коллегу за теплый прием.
Он отметил особую значимость таких визитов, важность совместных проектов для развития отношений между двумя странами, а также взаимного участия в международных оборонных выставках.
В ходе встречи были обсуждены вопросы расширения сотрудничества в области оборонной промышленности, организации деловых поездок и другие темы, представляющие взаимный интерес.