12 Հունիսի 2024 - 15:22
ՆԱՏՕ-ում Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Ջաֆար Հուսեյնզադեն X սոցիալական ցանցում հրապարակում է արել՝ Դաշինքի ռազմական ծրագրերի վերլուծության կոմիտեի նիստի կապակցությամբ։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Հուսեյնզադեի Х-ի էջին:
«Ավարտվել է ՆԱՏՕ+Ադրբեջան ռազմական ծրագրերի վերլուծության կոմիտեի նիստը՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի մասնակցությամբ։
Հիքմեթ Հաջիևը արդյունավետ զրույց է ունեցել ՆԱՏՕ-ի և Ադրբեջանի միջև գործընկերության ներկա վիճակի և հեռանկարների, տարածաշրջանային կապերի և էներգետիկ անվտանգության մեջ Ադրբեջանի կարևոր դերի, COP29-ի նախապատրաստման գործընթացի, կլիմայի և կանաչ համերաշխության օրակարգի և գործընթացի, ինչպես նաև Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման և խաղաղության օրակարգի առաջմղման շուրջ»,- գրել է Ջաֆար Հուսեյնզադեն։

12 Июня 2024 - 14:48
Представитель Азербайджана в НАТО Джафар Гусейнзаде поделился публикацией в соцсети Х в связи с заседанием Комитета по анализу военных программ альянса.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу Гусейнзаде в социальной сети Х.
«Заседание Комитета по анализу военных программ НАТО+Азербайджан с участием помощника президента Азербайджанской Республики Хикмета Гаджиева завершилось.
Хикмет Гаджиев провел продуктивную беседу по вопросам текущего положения дел и перспектив партнерства между НАТО и Азербайджаном, о важной роли Азербайджана в региональных связях и энергетической безопасности, процессе подготовки к COP29, повестке дня в области климата и зеленой солидарности, а также процессе нормализации отношений с Арменией и продвижения мирной повестки дня», – написал Джафар Гусейнзаде.