• Բաքվում էներգետիկ ֆորում կանցկացվի
Հունիսի 5-6-ը՝ Ադրբեջանում ավանդաբար անցկացվող Բաքվի էներգետիկ շաբաթվա շրջանակներում կանցկացվի՝ Բաքվի 29-րդ էներգետիկ ֆորումը, որը կարևոր հարթակ է գլոբալ և տարածաշրջանային էներգետիկ քննարկումները խթանելու համար։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, ֆորումին, որը կանցկացվի Բաքվի Կոնգրես-կենտրոնում, կմասնակցեն ավելի քան 600 ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև ընկերություններ՝ ԱՄՆ-ից, Ավստրալիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Բուլղարիայից, ԱՄԷ-ից, Չինաստանից, Ալժիրից, Ֆրանսիայից, Իտալիայից, Նորվեգիայից, Հունգարիայից, Սաուդյան Արաբիայից, Սլովենիայից, Թուրքիայից, Ճապոնիայից, Գերմանիայից և այլ երկրներից:
Բաքվի էներգետիկ շաբաթվա շրջանակներում անցկացվող միջոցառումները՝ կազմակերպվում են էներգետիկայի նախարարության աջակցությամբ, իսկ որպես գլխավոր գործընկեր հանդես է գալիս Ադրբեջանի Պետական նավթային ընկերությունը (SOCAR):

5-6 июня в рамках традиционно проводимой в Азербайджане Бакинской энергетической недели состоится 29-й Бакинский энергетический форум, являющийся важной платформой для продвижения глобальных и региональных энергетических дискуссий.
Как сообщает Armenia.Az, в форуме, который состоится в Бакинском Конгресс-центре, примут участие более 600 представителей, а также компании из США, Австралии, Великобритании, Болгарии, ОАЭ, Китая, Алжира, Франции, Италии, Норвегии, Венгрии, Саудовской Аравии, Словении, Турции, Японии, Германии и других стран.
Проводимые в рамках Бакинской энергетической недели мероприятия организуются при поддержке Министерства энергетики, а Государственная нефтяная компания Азербайджана (SOCAR) выступает в качестве генерального партнера.